מהי הומיאופתיה?

הומיאופתיה היא שיטת טיפול יעילה טבעית ומדעית בת למעלה מ200 שנה,המתייחסת לאדם הבא לטיפול כאל מכלול שלם ומסייעת לגוף בתהליך הרפוי העצמי. פילוסופיית ההומיאופתיה מזהה קשר הדוק בין מישורי הגוף והנפש ולכן בטיפול נתמקד באדם החולה ולא רק בסילוק זמני של סימפטומים.


סימפטומים?

הם התופעות מהם אנחנו סובלים, (למשל חוסר ריכוז,חוסר שקט, אלרגיה,שפעת,מגרנה,דלקת,חרדה,דיכאון וכד' )על פי ההומיאופתיה, הם ביטויים לחוסר הרמוניה,יציאה קלה מהאיזון שלנו,של מע' ההגנה והתפקוד של הגוף. האדם הוא שזקוק לריפוי-לא מחלתו. ההומיאופתיה מפעילה את כוחות הריפוי הטמונים בנו באמצעות שימוש מותאם אישית ומדויק של הכנות הומיאופתיות הנקראות גם "רמדי".כך מתחזק כוח הריפוי הפנימי,והאדם הסובל מסוגל להתגבר על מחוללי המחלה השונים.


מהן מחלות וכיצד נבריא מהן?

על פי ההומיאופתיה,מחלות בין אם הם כרוניות וממושכות (נראה זאת יותר אצל מבוגרים)ובין אם הן קצרות ואקוטיות ( זאת נראה יותר אצל ילדים) הן תגובה ודרך התמודדות של האדם עם איומים רגשיים,פיזיים ומנטאליים. הטיפול ההומיאופתי אינו משתיק את הבעיה אלא יורד לעומקה ומטפל בה מהשורש. כך אנחנו מבריאים, משתחררים מהבעיה ומשיגים בחיינו רמת חיים גבוהה,יותר חופש,שמחה וחיוניות.


מהי בריאות?

בראייתו של הומיאופת בריאות היא היכולת להסתגל בקלות לשינויים סביבתיים ברמה הנפשית,הרגשית והפיזיולוגית. לאדם בריא יש ברק בעיניים,חיוניות ושמחה פנימית. לכן באופן טבעי נשתמש במושג "בריאות קורנת". בעיני ההומיאופתיה חיוניות זו היא היבט בלתי נפרד מהחיים ואפשר לחזק ולשחרר אותה בעזרת התרופות ההומיאופתיות.

 ההומיאופתיה כיום מסתמנת כאחת משיטות הריפוי ההוליסטיות שהופכות מקובלות יותר ויותר בעולם המערבי. אנחנו משתמשים במיהולים מדוללים ומנוערים של חומרים ממקור צמחי,מין החי ומקורות מינראליים. מטרת התרופות ההומיאופתיות היא לעורר את יכולת הריפוי הטבעית הגלומה בנו.על ידי ההומיאופתיה נחזק את המע' ההגנה על הגוף ונשיב לעצמנו איזון פיזי,רגשי,נפשי ומנטאלי.

 
עקרונות הטיפול:

ישנם מס עקרונות פשוטים עליהן בנויה ההומיאופתיה:

1. דומה בדומה ירפא. הומאוס =דומה פאתוס=סבל. כלומר,חומר הגורם להופעת תסמינים אצל אדם בריא (נסיין) מסוגל לרפא תסמינים אלו אצל אדם חולה,כאשר הוא מופק באופן ייחודי לשיטה (דילול וניעור). למשל אדם הסובל מבעיית שינה יכול לקבל מרשם הומיאופתי שעשוי מצמח הקפה אשר במינון רגיל וקונוונציונלי עלול ליצור עוררות יתר,התרגשות,הזעה ונדודי שינה ובהכנה הומיאופתית מיוחדת יעזור לאדם להרגיע את העוררות יתר,ההתרגשות ויעזור לו להיות רגוע ,שליו ולישון בצורה טבעית ללא צורך בתרופות וכדורים.

  

2. מכלול של סימפטומים: ההומיאופתיה מתייחסת למכלול הוליסטי של המטופל ותלונותיו. גוף ונפש כיחידה אחת בלתי נפרדת.כך ניתן להגיע לשורש הבעיה ולטפל בעומקה-ולהבריא.

 

3. עקרון המנה המינימאלית: כדי להשיג מקסימום השפעה מרבית ואפקט יש לתת את המנה המינימלית. (בניגוד לרפואה קונוונציונלית שבה ככל שנותנים יותר האפקט חזק יותר,וככל שעובר הזמן כבר אין להן אפקט ויש התמכרות).ההכנות ההומאפתיות עוברות תהליך הפקה ייחודי של דילולים וניעורים( על מנת להגיע למנה המינימאלית) כך מתקבלות איכויות טיפול מצויינות שאינן כרוכות בתופעות לוואי כימיות.

 

הומיאופתיה בארץ ובעולם:

כיום בישראל ישנה מודעות הולכת וגוברת להומיאופתיה הקלאסית. קופות החולים,מחלקות בבתי חולים מכירים בטיפול ורואים את הצלחותיו ומשלבים אותו יותר ויותר במערך היומיומי שלהם.

כיום,הרפואה ההומיאופתית מקובלת מאוד במדינות אירופה וגם ביבשת הודו.היא זוכה לפופולאריות הולכת וגוברת גם במדינות צפון אמריקה. החל מבתי חולים הומיאופתים,מוסדות ציבוריים השולחים את אנשיהם לטיפול.ישנה תמיכה שלמה של מע הבריאות הממסדית והרופאים.בריטניה למשל היא אחת המעצמות ההומיאופתיות הגדולות.בתי החולים ההומיאופתיים זוכים לתמיכת הממשל, והמשפחה המלכותית מחזיקה בין אנשי הצוות שלה מטפל הומאופת.


במה ובמי מטפלת ההומאופתיה?

בכולם.

הטיפול מתאים לכל שלבי החיים ובטוח לשימוש גם בתקופת הריון והנקה.

הטיפול נותן פתרונות טבעיים,בטוחים ועדינים לבעיות גופניות,רגשיות,כרוניות מתמשכות ואקוטיות. מלידה ועד גיל הזהב. האופי העדין והבטוח של הטיפול ההומיאופתי נפלא גם עבור תינוקות רכים.ההומיאופתיה מטפלת בכולם ובכל. משום שכבר כתבתי לפני שהטיפול הוא באדם הסובל ולא רק בתסמין.


חשוב לדעת:

1. ההכנות ההומיאופתיות זולות כלכלית ונגישות לכולם.

2. הטיפול הינו טיפול יעיל, בטוח וללא תופעות לוואי.

3. השאיפה תמיד לטיפול עדין, מהיר, וקבוע.

4. הכוונה לקבוע הוא שכאשר מתרחש ריפוי אמיתי מהשורש, האדם בריא ואין יותר צורך ותלות בתרופות.


מדוע כדאי להשתמש בהומיאופתיה?

ישנן סיבות טובות לכך שהיא זוכה לפופולאריות הולכת וגוברת בקרב רופאים והציבור הרחב:

1. ההומיאופתיה יעילה מאוד לטיפול הן במחלות כרוניות והן במחלות חריפות כאחד.כולל מגיפות.ההומיאופתיה תטפל ביעילות בבעיות בריאותיות שלרפואה המערבית אין להן מענה.

2. עלות התרופות ההומיאופתיות אינו גבוה ביחס לתועלתן.בהשוואה לתרופות שמציעה הרפואה המערבית.

3. ההומיאופתיה הינה גם רפואה מונעת. לא צריך להיות חולה כדי לקבל טיפול. אפשר גם לשדרג את הבריאות.

4. אין בעיה של תופעות לוואי שליליות. ולכך יש חשיבות מיוחדת כשמטפלים בנשים הרות,תינוקות ובני גיל הזהב שפגיעים יותר לתופעות לוואי רעילות של תרופות.

  

דוגמאות למי הומיאופתיה יכולה להועיל:

*עזרה ראשונה: להומיאופתיה יש ניסיון מצוין עם חבלות,עקיצות,פצעים,שפשופים, פציעות עבודה, פציעות ספורט, שברים, נקעים, שרירים מתוחים.

עזרה בהחלמה מניתוח,דימומים,שיכוך כאבים,עזרה בהתמודדות עם טיפולי שיניים,החמה מהירה מטיפולים וניתוחים. כלומר-רגל שבורה יש לקבע ולגבס- אך בעזרת הומיאופתיה היא תחלים במהירות רבה יתר ובקלות.

 

*טיפול במתבגרים: חוסר שקט, חוסר ריכוז,פחד ממבחנים, פחד מכשלון ( פחדים בכלל),

הפרעות קשב וריכוז. ((ADD+ADHD,בעיות אקנה,בעיות מחזור והורמונאליות.

 

*הריון ,לידה והנקה: ליווי בתקופת ההיריון ואיזון הבעיות שעלולות להתעורר במהלכו (בחילות,צרבות,דימומים,בצקות ועוד)

עזרה במהלך הלידה ללידה קלה וטובה.

עזרה בתקופת ההנקה,שיהיה שפע של חלב. עזרה בגודש,דלקות בשד,פצעי הנקה.

 

*תקופת הינקות: טיפול לאחר לידה, תינוקות לא רגועים,חוסר שינה אצל תינוקות, cאקזמה,בעיות גזים( COLIC),תפרחות עור ,אי שגשוג במשקל,בקיעת שיניים,פטרת ועוד.

*מחלות חורף: שפעת,הצטננות,דלקות גרון,דלקות אוזניים חוזרות,ליחה כרונית,נזלות,דלקות ריאות,ברונכיט,אסטמה,סטרידור.

*מחלות קיץ: שלשולים,וירוסים של מע העיכול,הקאות,עקיצות,שריטות,פצעים,חבלות.

*בעיות שינה: אצל מבוגרים ואצל תינוקות.

*טיפול בילדים: כניסה לגן,דלקות גרון,דלקות אוזניים,חוזרות,דרכי שימה,שיעולים,אסטמה,ברונכיט,סטרידור,הפרעות קשב וריכוז,היפר אקטיביות,

פחדים,הפרעות התנהגות,אלרגיות וכד'.

*בעיות נשיות: פריון ואי פריון,בעיות הורמונאליות,תסמונת קדם ווסתית,כאבי מחזור,דלקות בשתן,בריחת שתן ,גיל המעבר.

*בעיות שונות: מגרנות, מפרקים ,מע השלד, הפרעות עיכול (עצירויות,טחורים,פיסורה צרבות),אלרגיות,שרירים,מחלות עור,דרכי השתן,חרדות ואי שקט ועוד.


אלה מור RCHom - הומאופתית | 050-4328202 |   | This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.Website by OCHO-STUDIO